SHELL DYNAFLEX TEKNOLOJİSİ

DYNAFLEX teknolojisi veya DYNAFLEX, benzin ve dizel için geliştirdiğimiz ileri teknoloji ürünü, yeni nesil formüllerdir. ‘’DYNAFLEX Teknolojisi’’ ile yeni formüllerimizdeki, Shell’in 100 yılı aşkın bir süredir akaryakıt alanında yaptığı araştırma ve geliştirme çalışmalarının bir sonucu olarak geliştirdiği temizleme moleküllerinden bahsediyoruz.

DYNAFLEX teknolojisi motorlarda nasıl etkili olur?

Günümüz motorları giderek daha verimli olmaya başlıyor. Bunun bir sonucu olarak, yakıtlar daha zorlu koşullara (örn. daha yüksek sıcaklık ve basınç) maruz kalıyor ve bu da motorun emme subabı veya yakıt enjektörü gibi önemli yakıt bileşenlerinde kir oluşmasına yol açıyor. DYNAFLEX formüllerinin öncelikli bir amacı var: motorların, üreticilerin istediği gibi çalışmasını sağlamak. DYNAFLEX teknolojisi bunu yapmak İçin içerdiği güçlü temizleme moleküllerini kullanıyor. Bu moleküller, emme supapları ve/veya yakıt enjektörleri gibi önemli yakıt sistem bileşenlerinin temiz kalmasına ve performans önleyici kirlere karşı korunmasına yardımcı oluyor.1 Yeni Shell Yakıtları 250’den fazla araç ve 3 milyon kilometreden fazla mesafede yapılan kapsamlı testlerin sonucunda, DYNAFLEX teknolojisi ile geliştirilmiştir.2

Yeni Yakıtlarımız

Verimlilik için DYNAFLEX teknolojisi ile geliştirilen Yeni Shell Yakıtları, bugüne kadar geliştirdiğimiz en gelişmiş yakıtlarımızdır. Benzin ve motorin, farklı akaryakıt türleridir, dolayısıyla biz de her iki akaryakıt türüne özel DYNAFLEX formülleri geliştirdik.

Kısa veya uzun tüm yolculuklarınızın daha tasarruflu olabilmesi için Shell FuelSave Diesel ve Shell Fuelsave Kurşunsuz 95 sizler için geliştirildi. Hem aracınız hem de bütçeniz için doğru seçimi yapın ve Shell FuelSave Kullanın!

 

SHELL FUELSAVE DIESEL

İster işe gidin, ister çocuklarınızı okula bırakın, isterseniz alışverişe çıkın; siz de aracınız ve bütçeniz için iyi bir seçim yapın, Shell FuelSave Kurşunsuz 95 ile yola çıkın!

Formülünün ilk damladan itibaren yakıt ekonomisini geliştirecek şekilde tasarlanmış olan Verimlilik Artırıcı formül içermesi sayesinde maksimum yakıt tasarrufu sağlayan Shell FuelSave Diesel ile yolculuğun ve tasarrufun keyfini deneyimleyin.

Binek, ticari, ağır vasıta olmak üzere tüm dizel araçlar için uygun olan Shell FuelSave Diesel, Shell’in verimlilik artırıcı özel formül içeren en ekonomik dizelidir. Verimli ateşleme ve yanma sağlar. Maksimum 10 ppm kükürt seviyesine sahip bir yakıt olup (düşük kükürtlü) eski veya yeni teknoloji her tür dizel araç için  de uygundur.

Türk Standartları Enstitüsünün TS EN 590 standardına uygun bir yakıt olup Euro 2,3,4,5 ve 6 normundaki tüm motor tipleri için uygundur.

 

SHELL FUELSAVE KURŞUNSUZ 95

Shell bilim insanları tüm dizel araçlar için uygun tasarruf yakıtının formülünü buldu ve adını Shell FuelSave 95 koydu! Kısa veya uzun tüm yolculuklarınızda yakıttan tasarruf ederek yol alın!

Tüm benzinli araçlar uygun olan Shell FuelSave Kurşunsuz 95, ilk damladan itibaren yakıt tasarrufu etmenize yardımcı olur. Verimlilik artırıcı formülü sayesinde Shell’in en ekonomik benzinidir. Motoru temiz tutmak için geliştirilmiştir, tortu ve kurum birikimini önler.

Aracınızın deposunu Shell FuelSave Kurşunsuz 95 ile doldurduğunuz andan itibaren bu tasarruf yakıtının faydalarını görmeye başlayabilirsiniz. Bunun nedeni, formülünün ilk damladan itibaren yakıt ekonomisini geliştirecek şekilde tasarlanmış olan Verimlilik Artırıcı formül içermesidir.

Siz de Shell FuelSave Kurşunsuz 95’i deneyin, yakıt tasarrufu etmenin keyfini sürün.

Yakıt Türleri