Shell Taşıt Tanıma Sistemi 1996 yılında Türkiye’de ilk defa Shell tarafından kullanılan akaryakıt harcamalarının tek merkezden kontrol altına alınmasını sağlayan bilgisayar destekli bir Filo Yönetim Sistemidir. Bugün ülke genelinde Shell markası ile taşıt tanıma hizmeti veren 800’ü aşkın istasyon sayısıyla 35.000 firmanın 400.000 aracına hizmet vermektedir.

Akıllı Anahtarlık
İçerisinde akıllı bir çip bulunduran, anahtarlık şeklinde bir cihazdır. Hiçbir montaj gerektirmez, elde taşınır.

Akıllı Halka
Aracın depo kapağına monte edilen halka şeklinde elektronik bir antendir. Çok kısa sürede monte edilir.

Shell TTS (Taşıt Tanıma Sistemi) üniteleri araca herhangi bir zarar vermediğinden garantisini de bozmaz.

Shell TTS ünitelerinin (AH) mevcut şirket aracından sökülüp başka bir araca takılması mümkün değildir. Ayrıca yasal da değildir. Akıllı Anahtarlığınız bile olsa bir başka araçta kullanabilmek için yeni cihaz talebinde bulunmanız gerekmektedir.

Hizmetimiz, Türkiye’deki vergi levhası olan şirketler için geçerlidir. Vergi levhası olmayan bireysel müşterilerimize bu hizmeti veremiyoruz.

Araç kayıt formunu doldurarak ilgili birime e-mail (destek@kaman.com.tr) atmanızı rica ederiz. Müşteri ekranınıza giriş yaparak Filo Yönetimi – Araç İlave Formu tıklayarak açılan ekrandaki formu doldurarak da yeni cihaz talebinde bulunabilirsiniz. Yapmış olduğunuz cihaz taleplerini yine müşteri ekranınız üzerinden Raporlar/Cihaz Sipariş Takibi üzerinden takip edebilirsiniz.

Aracınızın plakası değiştiği için eski cihazınızı kullanmaya devam edemezsiniz. Sattığınız aracınızın cihazını iptal için Müşteri Hizmetleri birimimizden cihazınızı iptal ettirmeniz (destek@kaman.com.tr), yeni aracınız için kayıt formunu doldurarak yeni cihaz talebinde bulunmanız gerekmektedir. Sattığınız araca ait cihaz AH ise iptal için cihazı kargo ile göndermenize gerek yoktur. Yazılı olarak şirket uzantılı e-mail adresinizden ilgili birime e-mail atmanızı rica ederiz.

Müşteri girişi linki üzerinden giriş yaparak tüketim detaylarına Raporlar sekmesinden online ulaşılabilir. Müşteri girişi yapmak için tıklayın.

Shell TTS ile web sayfamız üzerinden firma adı, departmanı, tarih, saat, alınan yakıt cinsi, alınan yakıt miktarı(lt), alınan yakıt tutarı(TL), yakıt alınan istasyon bilgileri gibi yakıt alımına ait tüm bilgilere online olarak ulaşabilirsiniz.

Aracınıza TL bazında günlük, haftalık, aylık olarak limit tanımlayabilirsiniz. Aylık limitler her ayın 1’inden ay sonuna kadar geçerli olmaktadır. Litre olarak limit tanımlaması yapılamamaktadır. Araçlarınıza limit tanımlayabilmek için Müşteri ekranınıza giriş yaparak,Limitler – Araç Limitleri sekmesini tıklayarak plaka bazlı yada tüm araçlar için toplu limit güncelleme yapabilirsiniz.

Herhangi bir araç limiti bulunmamaktadır.

Evet alabilir; ancak bu alışverişin Shell Tasıt Tanıma Sistemi (TTS) ile bir bağlantısı olmadığından istasyon görevlisine bilgilendirme yapılmalı, yapılan alışverişin ödemesi o anda istasyona yapılmalı ve faturası da istasyondan alınmalıdır.

KM ve AH cihazlarınızı montaj servislerimizde montaj yaptırabilirsiniz. Montaj işlemlerimiz bu konudaki tek yetkili Turpak servisleri tarafından ücretsiz yapılmaktadır. Turpak servislerinden montaj randevusu almak için (0212) 315 41 36 numaralı telefonu aramanız yeterlidir. Montaj servislerimize ulaşmak için tıklayın.

KM ve AH cihazlarınızı montaj servislerimizde montaj yaptırabilirsiniz. Montaj işlemlerimiz bu konudaki tek yetkili Turpak servisleri tarafından ücretsiz yapılmaktadır. Turpak servislerinden montaj randevusu almak için (0212) 315 41 36 numaralı telefonu aramanız yeterlidir.